Otevírací doba restaurace: denně 12:00 - 22:00.

Jsme lokální
      a šetrní k
životnímů
liska prostředí

penzion
Dvůr Lískový vrch navazuje na objekt bývalé Schwarzenberské fořtovny a nabízí ubytování a zázemí pro zemědělské hospodaření v tomto malebném koutě Šumavy. Dvůr hospodaří na přilehlých pozemcích a na Knížecích Pláních.
Nově vybudovaný Dvůr Lískový vrch se skládá primárně ze dvou budov penzionů s restaurací. Oba objekty jsou navrženy v historickém šumavském architektonickém stylu a jsou maximálně ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Vytápění zajišťují ekologická tepelná čerpadla, pitná voda je získávána z vlastního vrtu a je v kvalitě ledovcové alpské vody, užitková voda na splachování toalet je z dešťové vody. Materiály použité v interiérech jsou přírodního původu, ke zdravému spánku a pobytu přispějí luxusní matrace a postele z teakového dřeva, ale také ticho a příjemné podlahové topení. Ke snížení konečné spotřeby energií přispívá otopná soustava a fotovoltaické panely. Realizace a instalace fotovoltaiky byla spolufinancována prostřednictvím Evropské unie.

Jídla podávaná v restauraci jsou převážně z vlastních surovin a lokálních zdrojů. Část produktů dodává take sesterská ekologická Farma Mošna, která se nachází nedaleko obce Zbytiny na Prachaticku. Farma hospodaří na loukách a pastvinách v blízkém okolí, na kterých se pasou stáda ovcí, skotu a koz. Farma Mošna produkuje vlastní hovězí a skopové maso v biokvalitě. Vepřové dodává sousední Farma Koryto.